השר לוין בדיון הפגרה המיוחד

היום (19.09.16) נערך כינוס פגרה מיוחד של מליאת הכנסת לדיון ב-4 הצעות לסדר שהגישה האופוזיציה. השר לוין השיב בשם ראש הממשלה ואמר:

"את האופוזיציה לא מעניינות לא הרכבות ולא החיילים. מה שמעניין אותה הוא לנסות ולעשות רווח פוליטי, לזרוע פירוד ולרכב על גל. הכל דמגוגיה.

יאיר לפיד בכלל לא הגיע לדיון בנושא שהתקיים במליאת הכנסת. מישהו יודע לאן נעלם הרב הראשי לכנסת לפיד? מישהו יודע מה הוא חושב על ההשבתה הנוכחית של הרכבת?

ישנם שני עקרונות שאנחנו כממשלה עומדים עליהם והם נקבעו לאורך שנים ארוכות, עוד לפני שהליכוד עלה לשלטון. העיקרון הראשון הוא לעשות כל מאמץ לשמור על אופיה היהודי של מדינת ישראל, כי זה חשוב לכלל עם ישראל מבלי לרצות ציבור כזה או אחר. איש לא רוצה לבטל את יום השבת כיום מנוחה.

והעיקרון השני הוא שבמקרים הכרחיים כשאין ברירה, ניתנים היתרים לעבוד בשבת. עכשיו התברר שכל משבר הרכבת בתחילת החודש היה מיותר לחלוטין. העבודות ברכבת בשבת לא היו הכרחיות ופגעו גם בעובדים וגם בציבור רחב.

שתיקת האופוזיציה נוכח ההשבתה הנוכחית של הרכבת מוכיחה את סדר העדיפויות שלה ואת צביעותה, החיילים והציבור לא מעניינים אותם אלא רק הניסיון ליצור פירוד ורווח פוליטי."